O hostingu słów kilka ...

23 listopada, 2016 | by B. Grabarczyk

Rozpoczynamy blog, w którym chcemy odrobinę przybliżyć Wam zagadnienia związane z naszymi usługami, z czasem pojawi się też wpisów kilka odnośnie nowinek z zakresu branży hostingowej i domenowej.

Tylko Biuro Obsługi Klienta webd wie, ile razy dziennie spotyka się z pytaniem – a co to właściwie jest ten hosting? Czy naprawdę muszę opłacać konto hostingowe? Otóż przymusu nie ma, oczywiście smiley Jednak warto wiedzieć, co dokładnie się stanie, jeśli z hostingu zrezygnujemy.

Dla niektórych z Czytelników jesteśmy usługodawcą hostingu – inaczej rzecz ujmując – jesteśmy gospodarzem dla Waszych stron www. W Warszawie znajdują się nasze serwery, które przystosowane są do tego, by każdemu z Was (teraźniejszym bądź potencjalnym klientom) wydzielić pewien fragment tego serwera na stronę www, pocztę, konta FTP itp. Umieszczając stronę na tak wydzielonym i dedykowanym wam miejscu na dysku, dajecie sobie szanse na zaistnienie w internecie. Naszym zadaniem jest dopilnować by strona ta wyświetlana była bez przerw, Waszym zaś – by wyświetlana była jak najczęściej. Tu oczywiście możemy rozróżnić charakter stron – hosting dla firmy, która postawiła sobie za cel zarabianie na www, hosting dla osób prywatnych – do dzielenia się wiedzą kulinarną na blogu, opiniami na forum, czy po prostu chęcią pokazania swojego hobby szerszej publiczności. Ostatnio bardzo popularne jest korzystanie z usługi na hosting zdjęć do aukcji na Allegro. Bez względu na to, którą z opcji wybierzecie, hosting jest niezbędny.

Wpisując w wyszukiwarkach hosting stron www – zaleje was morze potencjalnych wyborów. Na rynku znajdziemy firmy, które dają możliwość założenia jedynie strony, bez usługi poczty i na odwrót – poczty – bez obsługi www. Najwięcej jest jednak takich jak nasza – pełen pakiet usług, dla sprawnego zaprezentowania się i kontaktu z zainteresowanym waszą działalnością internautą. Każda firma hostingowa reklamuje się jako najlepszy hosting, profesjonalny hosting, tani hosting i 'wstaw-jakikolwiek-epitet-im-plus’ hosting. Wybór należy do was, my bez wahania polecamy siebie.

No dobrze, pomyślicie, ale przecież jak mamy domenę (adres www), to musimy jeszcze zastanawiać się nad hostingiem ? Otóż tak. Tylko pakiet hosting + domena da wam efekt profesjonalnej strony www. Dlaczego ? Domena to jedynie adres. Adres, który połączony z kontem hostingowym wyświetla całą zawartość strony – te przepiękne zakładki, zdjęcia, dane kontaktu, ceny i wszystko, co chcecie. Domenom poświęcony będzie następny wpis, jednak już powinniście dostrzegać, że z samej domeny strony www nie utworzycie, a decydując się na brak opłacenia konta hostingowego – musicie liczyć się z blokadą usługi i odcięciem strony i poczty od wirtualnego świata. Domena nie będzie miała połączenia z plikami, a poczta – niestety nie będzie miała miejsca, do którego mogłaby dotrzeć. Taka to gorzka prawda.

Następne na tapecie – domeny, przy tej okazji ruszymy temat adresów poczty i jej funkcjonowania na serwerach.

Nasi partnerzy.

Monitoring 24/7.

Całodobowy monitoring serwerów
pozwala Ci komfortowo korzystać
z usług WEBD.pl!